PALIVOVÉ DREVO

Ponúkame na predaj štiepané palivové drevo - ČISTÝ BUK

VOĽNE SYPANÉ / PALETOVANÉ
- dĺžky 25cm a 33cm- rozmer palety 1m x 1m x 1,7m (1,7prm)
- možnosť osobného odberu
- možnosť odberu už od 1 prms  alebo 1 palety
- rozvoz v pracovné dni do zotmenia
- doprava je účtovaná zvlášť


V súčasnosti je palivové drevo čoraz vyhľadávanejšie. Kvalitné palivové drevo spolu s briketami či peletami patrí k najúčinnejším spôsobom ako udržať teplo v dome či na chalupe ekologicky, za výhodnú cenu a zároveň naozaj účinne.

Ako si správne vybrať palivové drevo?


Vyberať by ste mali len kvalitné suché palivové drevo a zamerať sa na údaje o jeho výhrevnosti či zostatkovej vlhkosti palivového dreva. Len takýmto palivovým drevom dokážete domácnosť účinne vyhriať a zároveň ušetriť nemalé finančné prostriedky. Dôležité je aj správne skladovanie palivového dreva. Nakoľko mäkké drevo schne zhruba jeden rok a tvrdé drevo zhruba 2 až 3 roky, naštiepanie palivového dreva na polená a uskladnenie na suchom a najlepšie veternom mieste je veľmi dôležité. Palivové drevo vám tak bude slúžiť niekoľko rokov.

Palivové drevo ponúka ekologické vykurovanie, ktoré je oveľa zdravšie a zároveň tiež šetrí životné prostredie. Kombinované vykurovanie palivovým drevom, briketami a paletami je teda nanajvýš odporúčané. Pokiaľ ste aj vy milovníci chladných večerov strávených v pohodlí domova pri krbe či kozube, vykurovanie palivovým drevom vám bude prinášať radosť.Aké palivové drevo si zaobstarať?


Palivové drevo si môžete zaobstarať ako voľne sypané či paletové drevo, podľa vašich preferencií. Palivové drevo z čistého buku je vysoko výhrevné a vhodné na vykurovanie vo všetkých druhoch pecí na spaľovanie dreva. Toto palivové drevo spĺňa odporúčanú výhrevnosť, zostatkovú vlhkosť a je správne vysušené, čiže ho môžete jednoducho uskladniť a používať podľa potreby aj niekoľko rokov.

Palivové drevo si tiež môžete nechať priviesť priamo k vám domov alebo sa osobne stretnúť s predajcom a informovať sa o všetkých parametroch palivového dreva.