Prečo sú pelety vhodné na vykurovanie?

Kvalitné pelety, ktoré sú vyrobené z čistej smrekovej piliny bez kôry a iných prímesí sú jedinečným materiálom vhodným na vykurovanie. Pelety sú malé valčeky s priemerom 6 mm s dĺžkou cca 40 mm, čím sú priam ideálne na vykurovanie, nakoľko práca s nimi je veľmi jednoduchá.

Prečo si vybrať pelety z čistej smrekovej piliny bez kôry?Kvalitné pelety z čistej smrekovej piliny bez kôry či iných prímesí sú jedinečným materiálom vhodným na vykurovanie, majú vysokú výhrevnosť a nízku vlhkosť nakoľko sú tieto pelety vyrobené z čistých smrekových pilín lisovaním pri vysokej teplote a pod extrémnym tlakom. Drevené pelety sú vhodným ekologickým palivom podobne ako brikety či palivové drevo, a tiež sú vhodné na vykurovanie domácností. Pelety z čistej smrekovej piliny bez kôry a iných prímesí majú certifikát ENplus A1 a zakúpiť si ich môžete i po jednom vrecku. Pelety sú balené vo vreckách 1080 kg - 72 x 15kg vrece.


Aký je pracovný postup výroby drevených peliet?

 

Pelety z čistej smrekovej piliny bez kôry a iných prímesí sú vyrábané z prírodných materiálov a majú skvelé výhrevné vlastnosti podobne ako brikety či obľúbené palivové drevo. Pelety sa vyrábajú procesom lisovania, kedy súdržnosti dreva napomáha prirodzený obsah lignínu v dreve vďaka čomu nie je potrebné pridávať do paliet žiadne chemické spojivá. Výsledným produktom sú malé valčeky, nazývané pelety, najčastejšie s priemerom 6 - 8 mm a dĺžkou 40 mm, ktoré sú ideálne na vykurovanie a je ich možné ďalej kombinovať s inými vykurovacími materiálmi, napríklad palivovým drevom. Peletami je možné vykurovať rôzne priestory a využiť ich v domácnosti či na veľkoplošné vykurovanie, napríklad v špeciálnych kotloch na drevené pelety, ktoré zabezpečujú ich vlastníkom komfortné automatické vykurovanie.PELETY

Kvalitné pelety vyrobené z čistej smrekovej piliny bez kôry a ďalších prímesí.
Pelety majú certifikát ENplus A1

• Priemer 6mm
• Dĺžka 3,15 < L ≤ 40mm
• Vlhkosť ≤ 10%
• Popolnatosť ≤ 0,7%
• Mechanická pevnosť ≥ 98%
• Hustota 600 ≤ BD ≤ 750 kg/m3
• Výhrevnosť ≥16,5 MJ/kg

- Paleta 1080 kg - 72 x 15kg vrece
- Možnosť osobného odberu aj po jednom vrecku
- rozvoz v pracovné dni do zotmenia
- doprava je účtovaná zvlášť